Logistikkforeningen og NHO Logistikk og Transport har gleden av å invitere sine medlemmer til et temamøte sammen med Avinor på Comfort Hotel Bergen Airport.

,

Tid: Torsdag 30. oktober klokken 16:00-19:30
Sted: Comfort Hotel Bergen Airport

Påmelding: Invitasjon til temamøte om luftfrakt på Flesland – Hva er fremtiden for luftbasert logistikk i Vest-Norge?

Enkel servering og mingling fra klokken 16:00. Programmet starter klokken 16:30. Mot slutten av møtet får vi omvisning på lufthavnen utover det vi ser som ordinære passasjerer.

Temaet for møtet er flyfrakt – en transportform med stort potensial, men som fortsatt er underutviklet i vår region.

Flesland har de siste årene opplevd betydelig vekst i passasjertrafikken, og Avinor har annonsert investeringer på over 200 millioner kroner for å utvide og modernisere terminalkapasiteten. Men hva med luftfrakt? Er det markedsgrunnlag for å utvikle Flesland videre for luftfrakt?

Rapporter fra NHO Logistikk og Transport peker på at sjømatnæringen, høyverdiprodukter og ekspressforsendelser gir et voksende behov for effektiv flyfrakt – også fra Vestlandet. Samtidig etterlyser bransjen debatt og vurderinger om bedre tilrettelegging, behov for nye cargo-områder og intermodale løsninger som kan koble flyfrakt med annen transportinfrastruktur.

På møtet vil Eva Lande, Aina Tysse og Helge Eidsnes fra Avinor gi oss innsikt i Avinors vurderinger og planer, og vi ønsker å høre hva medlemmene i Logistikkforeningen og NHO Logistikk og Transport mener:

  • Hvilke behov og muligheter ser næringen?
  • Hvordan kan vi sammen bidra til å realisere et konkurransedyktig flyfraktmiljø i regionen?

Velkommen til en viktig og fremtidsrettet diskusjon med faglige innlegg og mulighet for nettverksbygging!